Tarot

Talia Tarota składa się z 78 kart.

Jest ona podzielona na 22 różne karty, które tworzą szereg Wielkich Arkanów jak również na 56 karty, tak zwane Małe Arkany. Wielkie Arkany pomagają nakreślić, poznać i zgłębić cel podróży, natomiast zadaniem Małych Arkan jest oznaczenie kierunku owej podróży.

 

 Anatomia tarota

Talia Tarota składa się z 78 kart. Jest ona podzielona na 22 różne karty, które tworzą szereg Wielkich Arkanów jak również na 56 karty, tak zwane Małe Arkany. Wielkie Arkany pomagają nakreślić, poznać i zgłębić cel podróży, natomiast zadaniem Małych Arkan jest oznaczenie kierunku owej podróży.

Tarot Warszawa

Nieco historii

Tarot powstał już między XIII a XIV wiekiem i od początku swojego istnienia budził ciekawość i zachwyt swoją tajemniczą i niezwykłą nazwą. Nie do końca widomo skąd wywodzi się tarot.

Wielu badaczy twierdzi, iż tarot dotarł do świata zachodniego prosto z Indii. Przywieźli go Cyganie, którzy prowadzać tułacze życie, przybyli stamtąd przez Iran oraz Egipt, docierając do krajów basenu Morza Śródziemnego. W tamtym czasie w Italii gra o nazwie Tarocchi była bardzo znaną grą hazardową. Mnóstwo źródeł dowodzi, iż karty te służyły wówczas nie jedynie rozrywce. ale używano ich też do celów magicznych jak również do wróżenia.

Magia kart spowodowała, że w tamtym, nader chrześcijańskim okresie, zakwalifikowano karty tarocchi jako diabelską ideę, natomiast talię kart nazwano Biblią Szatana. W późniejszych czasach tj. w XV i XVI wieku Święte Oficjum nazwało wróżbitów heretykami i skazało na wieczne potępienie. Pomimo tych trudnych czasów w historii Tarota, jak również polowań na czarownice i palenia ofiar na stosach podczas trwania Wielkiej Inkwizycji, wiedza na temat tarota zwyciężyła. gdy tylko pojawił się druk, karty do Tarota stały się obecne w większości krajów Europy, a wraz z coraz większą popularyzacją kart, powstała ich ikonografia. W kwestii nazewnictwa, słowo tarot pochodzi z Francji, gdzie drukowano pierwsze talie kart. Pierwszym miastem w jakim w ten sposób powstawał tarot była Marsylia. Jednak coraz większa popularność tarota sprawiła, iż zaczęto go drukować również w innych krajach takich jak np. Hiszpania czy Szwajcaria. Wiek XIX i XX to okres kiedy tarot definitywnie wpisał się w obszar parapsychologii. Stało sie tak za sprawą okultystów Leviego Papusa oraz Artura Edwarda Waitea. Waite jako pierwszy wydał niezwykle rozpoznawalną talię, pędzla Pamel Colman – Smith. Karty tarota były natchnieniem dla najwybitniejszych malarzy i artystów na całym świecie, takich jak choćby Salvadora Dali czy Jeana Berthole.

Tarot został również aparatem medytacji dla indyjskich mnichów.


Tarot współcześnie


Tarot przebył niezwykle długą i nierzadko krętą drogę, aby móc teraz służyć nam do naszej odkrywania przyszłości, zgłębiania samego siebie oraz bliskich nam osób.
Wielu ludzi twierdzi, iż karty tarota służą tylko do wróżenia. Ale czy to prawda? Z doświadczenia wiem, że jest to nie jedynie instrument służący do prorokowania przyszłości. Dzięki swojemu doświadczeniu wiem, że tarot zapewnia nam również dostęp do samego siebie i wgląd w swoje życie. Karty obrazują prawdę o nas samych. Prawdę, którą nierzadko staramy się nie zauważać lub której nie chcemy poznać. Wielu ludzi woli jej unikać i grać przed samym sobą, że nie istnieje. Karty tarota pokazują to, co rzeczywiście jest czynnikiem powodującym nasze dolegliwości i troski i cicho podszepną, jaką taktykę postępowania należy przyjąc.

Zwykle już pierwszy generalny rozkład tarota ma naturę diagnostyczną i ujawnia stan wątpliwy jednostki, która się u mnie pojawiła. Przy pierwszej wizycie, moim zadaniem jest postawienie diagnozy czyli nakreślenie problemu, umiejscowienie go i pozostawienie do przemyślenia. Zaplanowany projekt, zamysł, zamiar itp. możemy sprawdzić pod kątem opłacalności, przyszłości tzn. konsekwencji powziętych przez nas posunięć.
Możemy też w powyższych sprawach pytać się o inne osoby, naszych bliskich czy przyjaciół.

Tarot zaś nie może być traktowany jako wróżba o ”bruneta wieczorowa porą”.


Tarot nie daje odpowiedzi na takie pytania jak: co powinnam/powinienem ugotować na kolację, jaką bluzkę ubrać na wieczorne wyjście itd. Prawdziwy tarocista umie zobaczyć w kartach bardzo wiele informacji, których nie odkryje przed nami nawet najlepsza psychoterapia a jednocześnie jest w stanie ujawnić nam stan obecny jak również … przyszłość. Ten oto wgląd w teraźniejszość i jutro jednostki, sprawia, że ani psycholog ani psychoterapeuta nie potrafią dać pacjentowi takiego wsparcia jak właśnie tarocista. Niewątpliwie w swojej ustępliwości i respekcie do wiedzy, nie chcę dewaluować pracy tych profesjonalistów ale ukazać czym różnią się nasze specjalizacje.

Wśród wielu książek mówiących o tarocie, można wyszperać specyficzny sposób traktowania kart Tarota . Jedni wybierają trzymanie go w pudełeczku, inni w suknie , z kolei moja praktyka 25-letniej ciągłej pracy z kartami pokazuje, że nie ma to żadnego znaczenia. Multum moich klientów pyta mnie: jak często w roku można stawiać TAROTA ? Reaguję: Do woli. Zależy to od konieczności i …logiki.

Karty tarot trzeba postawić po raz kolejny, w warunkach kiedy coś się inaczej składa a także kiedy zmieniliśmy decyzję a w ten sposób przebieg wydarzeń , wtedy należy ujrzeć jak sprawy mają się po nowemu. Jednak jeśli na przykłąd 2 tyg. temu stawialiśmy tarota i od tej pory nic się nie zmodyfikowało a przewidywania były np. na dwa miesiące czy pół roku to oczywiście nie ma sensu kart stawiać. Prawdę mówiąc, stawiając karty w takich warunkach nic strasznego by się nie stało, jednak komplementarne wzmianki i wiedza byłyby w stanie wprowadzić dezorganizacja, zdezorientować nas, pomimo, że umiejętnie postawione karty nie mogą być niezgodne.

Wielu ludzi pędzi od jednego kartomanta do innego szukając afirmacja. Czy ma to jednakże sens? Pomyślmy, czy da się poświadczyć coś co jest przewidywaniem - następną wróżbą?Tarot, wróżka Warszawa - Tomasz Gocłowski

Nowoczesny Wróżbita - Doradca - Profesjonalista

Misja i odpowiedzialność jakie stawiają przed sobą praktycy dzisiaj są olbrzymie.

Co to oznacza?

Niewiarygodny Wróżbita , jak jakikolwiek inny pseudo ekspert, który naciąga ludzi na swoją quasi uczoność, może spowodować więcej krzywd niż dobra. To prawda niewątpliwa, do której nie muszę nikogo przekonywać.
Zawodowy Wróż oprócz wiedzy tzw. karcianej musi poznać fundamenty psychologii i komunikacji międzyludzkiej. Bez tych kwalifikacji, nie ma mowy o zawodowstwie. Kompetencja w zakresie psychologii i zdolność komunikacji z innymi, nie ma na celu zwodzenia i oszukiwania ludzi. Jest niezastąpiona do tego, by zobaczyć np. co karty do mnie “ wypowiadają”; co w nich się ujawnia; o jakie np. skryte sprawy w rozkładzie chodzi itp. Umiejętność ta, predysponuje  do zrozumienie kwestii klienta i uwalnia zrozumienie, oraz odnosi skutek przy doradzaniu jaki sposób postępowania wybrać.

Nie zapomnijmy, że nie wystarczy tylko zgłębić sztukę wykładania i czytania z kart. Dobry wróż to postać o wyróżniającej się wiedzy, dużej praktyce i możliwościach, dzięki którym prawidłowo kieruje i pomaga innym osobom.

 

 

 

 

 

 

 

 

Strona Główna
Oferta
Kursy Szkolenia
Tarot
Astrologia
Jasnowidzenie
Parapsychologia
Numerologia
Bibliografia
Kontakt:
02-507 Warszawa
ul.Wołoska 82 m.55
(vis a vis szpitala MSWiA)
Telefony:
(22) 425-58-58
kom. 501-22-84-88
Informacje i zapisy w godz:
09.00 - 21.00 /pon-pt/
10.00 - 20.00 /sob-ndz/
Tarot, wróżka Warszawa